Apie svetainę

Sveiki

Jūs patekote į interneto svetainę, skirtą istoriniams bei kultūriniams Klaipėdos krašto įvykiams nušviesti. Joje pateikiama medžiaga turėtų sudominti ir istorijos mėgėjus, ir profesionalus.

Svetainės „Pamario istorijos ir kultūros fondo“ sudarytojai istoriniam pasakojimui kurti pasirinko pirminių šaltinių skelbimo būdą. Čia bus publikuojami įvairūs tarpukario ir sovietinio laikotarpio su istoriniu Klaipėdos kraštu bei gretimų teritorijų istorija susiję dokumentai, jų nuorašai ar kopijos. Esant būtinybei, bus pateikiami istorinių įvykių komentarai, trumpi pasakojimai. Tuo nesiekiama kurti nuoseklaus istorinio pasakojimo. Priešingai, norima, kad kiekvienas galėtų atsirinkti tai, kas pačiam yra įdomu ir aktualu, kad kiekvienas turėtų galimybę susidaryti savo matymą, daryti išvadas ar analizuoti bei gretinti žinomus įvykius.

Skelbiama dokumentinė medžiaga bus nuolat pildoma. Tai augantis „medis“, kurio augimo tikslas atskleisti kuo daugiau mažai arba visai nežinomų istorinių faktų. Taip pat atskleisti istorinių įvykių priežastingumą bei pasekmes.

Tikimės, kad svetainėje skelbiama dokumentinė medžiaga daugeliui padės rasti atsakymą į jiems rūpimus klausimus, praplės pažinimo ribas, skatins domėjimąsi Klaipėdos krašto istorija ir kultūriniu palikimu bei aktualizuos šios Lietuvos Respublikos teritorijos dalies istorinį ir kultūrinį paveldą.

Svetainėje esančią medžiagą laisvai galima naudoti tik mokslo tikslais (mokykliniams projektams, referatams, kursiniams darbams, etc.). Visais kitais atvejais būtina gauti svetainės sudarytojų ir, jeigu atskirai nurodyta, kūrinių autorių sutikimą. Visada būtina nurodyti svetainę, kaip informacijos šaltinį.

 Svetainę moderuoja istorikas Rubenas Bukavickas.